Przejdź do treści
Accessibility mode
A A A
CONTACT
Adress Address:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Contact:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Contact for journalists:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Contact for incentives:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
EN
PL EN
PL
PL EN

EFP Future Frames 2018

EFP Future Frames 2018
Fot. European Film Promotion

EFP Future Frames 2018

july 3, 2018    
W Karlowych Warach trwa 4. edycja programu Future Frames, inicjatywy European Film Promotion.

RECOMMENDED

EFP Future Frames 2018

W Karlowych Warach trwa 4. edycja programu Future Frames, inicjatywy European Film Promotion.

Do programu zakwalifikowało się 10 obiecujących reżyserek i reżyserów europejskich, którzy wezmą udział w warsztatach i będą mogli zaprezentować swoje filmy przed festiwalową publicznością i weźmie udział w najciekawszych wydarzeniach branżowych festiwalu. W tym roku specjalną lekcję mistrzowską poprowadzi dla uczestników bośniacka reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa Jasmila Zbanic.

Uczestnicy

Polskę w programie reprezentuje Jakub Radej.

Pozostali uczestnicy: Judita Gramulin (Chorwacja) Dawid Ullgren (Szwecja) Hleb Papou (Włochy), Lora Mure-Ravaud (Szwajcaria), David Pinheiro Vicente (Portugalia), Stijn Bouma (Holandia), David Gurgulia (Gruzja), Neven Samardzic (Bośnia i Hercegowina), Michal Duris (Słowacja).

Jakub Radej

Jakub Radej studiował na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz był uczestnikiem Programu dokumentalnego DOK.PRO w Szkole Wajdy. Jest reżyserem i scenarzystą krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz teledysków. Jego krótkometrażowy dokument „Proch” otrzymał nagrody na ponad 15 festiwalach na całym świecie, m.in. nagrodę dla najlepszego dokumentu w Konkursie LAB podczas 40. MFF w Clermont-Ferrand.

„Sweet Home Czyżewo”

W Karlowych Warach prezentowany jest zrealizowany na WRiTv krótkometrażowy film fabularny „Sweet Home Czyżewo”.

Opis filmu: Marcin, młody przedsiębiorca, wraca z USA do rodzinnej miejscowości z zamiarem otworzenia baru w stylu „American Diner” i odbudowania relacji z dawną miłością, Krysią, jednak lokalna rzeczywistość szybko weryfikuje jego plany.

Jakub Radej jest scenarzystą, reżyserem i współmontażystą filmu. Za zdjęcia odpowiadała Józefina Gocman. W filmie wystąpili m.in. Adam Bobik i Angelika Kurowska, a opiekunem artystycznym etiudy jest Michał Rosa. Warto podkreślić, że film „Sweet Home Czyżewo” otrzymał Nagrodę Specjalną Multimedia Polska podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Future Frames – inicjatywa European Film Promotion

4. edycja programu Future Frames odbywa się podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w dniach 1-4 lipca. Selekcji filmu dokonali Dyrektor artystyczny festiwalu w Karlowych Warach Karel Och oraz koordynatorka programowa Anna Purkrabkova.

Inicjatywa festiwalu oraz EFP ma zwrócić uwagę specjalistów z branży filmowej jak i dziennikarzy na młodych europejskich twórców filmowych.

Na podstawie informacji z: www.efp-online.com/en/news/2018/20180702_Welcome_to_Young_Filmmakers_on_the_Rise.php.

Jakub Radej w programie Future Frames Więcej Jakub Radej w programie Future Frames Polskie filmy w programie 53. MFF w Karlowych Warach Więcej Polskie filmy w programie 53. MFF w Karlowych Warach Polskie projekty w sekcjach Industry w Karlowych Warach Więcej Polskie projekty w sekcjach Industry w Karlowych Warach

Partner sites:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie