Przejdź do treści
Accessibility mode
A A A
CONTACT
Adress Address:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Contact:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Contact for journalists:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Contact for incentives:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
EN
PL EN
PL
PL EN

FIPRESCI Warsaw Critics Project

FIPRESCI Warsaw Critics Project

july 31, 2015    
Warszawska Fundacja Filmowa i Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych FIPRESCI czekają na zgłoszenia młodych dziennikarzy filmowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, na warsztaty FIPRESCI Warsaw Critics Project.

FIPRESCI Warsaw Critics Project

Warszawska Fundacja Filmowa i Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych FIPRESCI czekają na zgłoszenia młodych dziennikarzy filmowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, na warsztaty FIPRESCI Warsaw Critics Project.

Dziesiąta edycja programu

Dziesiąta edycja programu odbędzie się w ramach 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i 11. Targów CentEast w dniach 9-18 października 2015 roku. Wyselekcjonowani dziennikarze zostaną zaproszeni do udziału w obu wydarzeniach, będą mieli okazję poznać twórców prezentowanych na WFF filmów oraz zapoznać się z działalnością branży filmowej, a także wziąć udział w obradach jury FIPRESCI. Uczestnicy poprzednich edycji warsztatów współpracują obecnie z Indie Wire, The Hollywood Reporter, Cineuropa, Dwutygodnikiem, Filmwebem i wieloma innymi.

- Młodym dziennikarzom, którzy rzadko mają okazję wyjeżdżać za granicę w sprawach zawodowych, oferujemy możliwość współpracy z profesjonalistami światowej klasy i doświadczenia dziennikarstwa filmowego na najwyższym poziomie - zapowiadają organizatorzy.

Dla kogo?

Do udziału w FIPRESCI Warsaw Project zaproszeni zostaną dziennikarze, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje na temat filmu. Zajęcia poprowadzą doświadczeni dziennikarze:

  • Michael Pattison z Wielkiej Brytanii, publikujący na łamach Sight & Sound, Fandor, Vice, Guardian
  • Carmen Gray z Nowej Zelandii, współpracująca z Dazed&Confused, Screen International i Guardianem.

Zakres warsztatów obejmuje przygotowanie, pisanie i redakcję wiadomości, recenzji i wywiadów prasowych oraz przygotowanie i przeprowadzanie wywiadów telewizyjnych.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji ekipę telewizji festiwalowej FesTiVi, kierowanej przez Grzegorza Lipca.

W tym roku organizatorzy rozpoczęli współpracę z Film New Europe, na którego łamach będą publikowane teksty uczestników, zapewniając promocję młodych talentów i możliwość publikacji tekstów w języku angielskim.

Zgłoszenia

Zainteresowani proszeni są o przesłanie do 10 września 2015 na adres fipresci@wff.pl swoich aplikacji, zawierających:

  • życiorys
  • list motywacyjny
  • kopie trzech własnych publikacji.

Informacje na stronie internetowej www.wff.pl.

Na podstawie informacji prasowej

Partner sites:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie