15. Letnia Akademia Filmowa

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 15. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu odbędzie się w dniach 8-17 sierpnia 2014. W programie tradycyjnie oprócz projekcji filmowych znalazł się Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych.

Bogaty program 15. Letniej Akademii Filmowej

Jak co roku widzowie mogą liczyć na różnorodne propozycje filmowe. Produkcje pokazywane będą w następujących cyklach tematycznych:

W polskim obiektywie

W cyklu poświęconym polskim filmom znalazły się obrazy ze wsparciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Publiczność zobaczy: „Idę” Pawła Pawlikowskiego, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej, „Jaskółkę” Bartosza Warwasa, „Efekt domina” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Małe stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba, „Dziennik z podróży” Piotra Stasika, „Obietnicę dzieciństwa” Piotra Morawskiego, „Fugę na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” Jerzego Kuci oraz „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego. W cyklu „W polskim obiektywie” pokazane zostaną również filmy: „Niegdyś moja matka” Sophii Turkiewicz, „Wybaczyć wszelkie zło” Grzegorza Linkowskiego oraz „Danse macabre” Małgorzaty Rżanek.

Festiwalowe remanenty – więcej polskich filmów w programie LAF

Sekcja „Festiwalowe remanenty” składa się z wybranych propozycji pokazywanych w aktualnym sezonie na zaprzyjaźnionych z Letnią Akademią Filmową festiwalach. W tym roku wśród filmów pokazywanych na festiwalach Festiwal Mediów, Człowiek w zagrożeniu oraz Żydowskie motywy organizatorzy LAF wybrali następujące polskie filmy: „Kiedy będę ptakiem” Moniki Pawluczuk, „Moja wola” Bartosza Kowalskiego, „Zwycięzca. Darek Strachalski” Jakuba Górajka, „Zagubieni w Wigilię” Barbary Madejskiej, „Twarze nieistniejącego miasta” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk oraz izraelsko-polsko-brytyjską koprodukcję „Myśląc o Auschwitz” Assafa Machnesa.

Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych

W trakcie trwania 15. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu odbędzie się kolejna edycja Konkursu Prelegentów Filmowych. 10 prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosi prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceniać ich będzie jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz publiczność. Organizowane od 2009 roku podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Ogólnopolskie Konkursy Prelegentów Filmowych nawiązują do zorganizowanego przez DKF Kinematograf i Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych 1. Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych, który odbył się w Krakowie w dniach 30 listopada – 9 grudnia 1976 roku.

 

Więcej informacji o 15. LAF na stronie: www.laf.net.pl.

30.07.2014