Sesja 2/2017. Odwołania rozpatrzone pozytywnie

Produkcja filmowa Priorytet: Produkcja filmów fabularnych Sesja 2/2017 Odwołania rozpatrzone pozytywnie
Tytuł lub nazwa Reżyser Producent Decyzja po odwołaniu Uzasadnienie
Ciemno, prawie noc Borys Lankosz Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. 2 500 000 Adaptacja nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem. Koprodukcja międzynarodowa większościowa. "Ciemno, prawie noc" to współczesna baśń z elementami thrillera i horroru, z silnym tłem historycznym, rozgrywająca się w Wałbrzychu i jego okolicach. Scenariusz został udoskonalony i zmieniony zgodnie z zaleceniami ekspertów.
Przewrotna propozycja Bartosz Prokopowicz TFP Sp. z o.o. 600 000 Komedia romantyczna z dużym potencjałem na sukces frekwencyjny w kinach. Projekt profesjonalnie przygotowany zgodnie z założeniami gatunku, z dobrze napisanymi postaciami bohaterów i zarysowanymi konfliktami. Film ma zapewnionego dystrybutora.
Produkcja filmowa Priorytet: Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych - mikrobudżetowych Sesja 2/2017 Odwołania rozpatrzone pozytywnie
Tytuł lub nazwa Reżyser Producent Decyzja po odwołaniu Uzasadnienie
Warany z Komodo Michał Borczuch Michał Borczuch Warany 300 000 Projekt filmu fabularnego z mikrobudżetem. Debiut reżyserski znanego reżysera teatralnego. Producent zmienił strukturę finansowania filmu zgodnie z rekomendacjami eksperta ekonomicznego. Film ryzykowny, nieoczywisty, ale mający potencjał na zaistnienie na festiwalach filmowych prezentujących projekty z pogranicza filmu i teatru.
Produkcja filmowa Priorytet: Koprodukcje międzynarodowe mniejszościowe Sesja 2/2017 Odwołania rozpatrzone pozytywnie
Tytuł lub nazwa Reżyser Producent Decyzja po odwołaniu Uzasadnienie
Garden Store. Dezerter Jan Hřebejk MD4 Sp. z o.o. 200 000 Koprodukcja międzynarodowa mniejszościowa. Druga część trylogii Jana Hřebejka, poświęconej historii dwóch rodzin w komunistycznej Czechosłowacji w latach 1947-1953. W wielowątkowej opowieści odbijają się losy milionów ludzi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przymusowo stały się częścią obozu komunistycznego. Udział polskiego autora zdjęć w projekcie i zaplanowana postprodukcja w Polsce. Zapewnione dofinansowanie z funduszu Eurimages.
Produkcja filmowa Priorytet: Produkcja filmów dokumentalnych Sesja 2/2017 Odwołania rozpatrzone pozytywnie
Tytuł lub nazwa Reżyser Producent Decyzja po odwołaniu Uzasadnienie
Przemyśl – złamane marzenia Tomasz Magierski Tomasz Magierski 120 000 Wojenna historia sióstr Ariany i Reni Spiegel opowiedziane przy pomocy dziennika, który prowadziła Renia w młodości zanim została zamordowana przez Niemców w Przemyślu i współczesnego wywiadu z 86-letnią Arianą. Film wykorzystuje materiały archiwalne z czasów II wojny światowej oraz fragmenty przedwojennych filmów, w których zagrała Ariana – dziecięca aktorka. Przewidywane sceny kreacyjne w Przemyślu. Projekt historyczny o wysokich walorach edukacyjnych.
Pamięć śladów Ignacy Szczepański SF Kronika Polska Kronika Filmowa Instytucja Kultury 80 000 Opowieść o rodzinie Michniewiczów porusza jeden z najbardziej dramatycznych wątków historii Polaków w XX wieku. Deportowani na daleką Syberię po 17 września 1939 r. walczą o przeżycie, aby ostatecznie część rodziny wydostała się z Rosji sowieckiej z armią gen. Władysława Andersa. Scenariusz poprawiony i zmieniony zgodnie z zaleceniami ekspertów oceniających projekt. Kino historyczne o istotnych walorach edukacyjnych.
Znaki Wojciech Klimala Kosmos Production Sp. z o.o. 70 000 Drugi film reżysera. Nietuzinkowa historia Iwony, osoby głuchej od urodzenia, która przełamuje własne lęki, ograniczenia i bariery społeczne w nietypowy sposób – biorąc udział w konkursach piękności i tańca towarzyskiego. Postać bohaterki ma w sobie napięcie dramaturgiczne, co pozwala na realizację filmu, który jednocześnie opowie o niepełnosprawności jak i byciu celebrytką. Interesująco zapowiada się próba pokazania równoczesnej walki o sławę i jednocześnie zmaganie się z byciem sławną osobą – wewnętrzny konflikt, z którym stale mierzy się Iwona. List intencyjny TVP 2.