Film z Kulig i Woronowiczem z główną nagrodą w Londynie

Współfinansowany przez PISF krótkometrażowy film „Play” Piotra Sułkowskiego zdobył Główną Nagrodę Jury na Story Image Film Festival w Londynie. Produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi z Joanną Kulig i Adamem Woronowiczem ma w dorobku już ponad 100 selekcji festiwalowych i 40 nagród.

Film został doceniony wcześniej na imprezach w USA, Indiach, RPA, Grecji, Austrii, Rosji czy Wielkiej Brytanii. Zdobył też dwie nagrody dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego na ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Kanadzie, nagrodę za dźwięk i muzykę na amerykańskim Los Angeles Feedback Film Festival oraz Nagrodę Publiczności na RojaL Film Festival na Łotwie.

Mężczyzna, w tej roli Adam Woronowicz, to kierowca bez zahamowań. Trawiony jest przez poczucie winy, że jako dziesięciolatek nie odważył się stanąć w obronie matki. Wciela się w rolę jej mordercy i zmusza się do zmierzenia z traumą. Do jego auta wsiada zupełnie nieprzypadkowa pasażerka – Joanna Kulig, w dodatku z synem. Pod pretekstem uwiedzenia matki mężczyzna uprowadza oboje do lasu i zaczyna prowadzić z dzieckiem okrutną grę – w niej może zostać Bogiem. Czy ta surrealistyczna wizja to filmowa fikcja czy równoległa rzeczywistość?

Twórcy i obsada

Za reżyserię oraz scenariusz odpowiada Piotr Sułkowski. Autorem zdjęć do filmu jest Remigiusz Wojaczek, za montaż odpowiada Aleksandra Gowin, za dźwięk – Kacper Habisiak, za animację – Jacek Skrobisz, a producentami są Film Fiction oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. W obsadzie znaleźli się: Joanna Kulig, Adam Woronowicz, Alan Tybulczuk i Eryk Remański.

Piotr Sułkowski urodził się we wrześniu 1983 roku. Jest absolwentem Etnologii i Antropologii Kultury i Reżyserii Filmowej na PWSFTviT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Laureat XII edycji konkursu na Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” za wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej.

01.02.2021