"Komunia" w kinach

25 listopada na ekrany polskich kin trafił współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej.

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, niepełnosprawnym bratem Nikodemem i mieszkającą osobno matką, obecną głównie przez telefon; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć w całość rodzinę, która nie działa – jak wybrakowany mebel. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. „Komunia” Anny Zameckiej odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.

Nagradzana na światowych festiwalach „Komunia” w kinach od 25 listopada

„Komunia” to pełnometrażowy debiut dokumentalny Anny Zameckiej, wyprodukowany przez Otter Films, Wajda Studio oraz HBO Europe, z producentem wspierającym MX35. Dokument był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Autorką zdjęć do filmu jest Małgorzata Szyłak. Film miał swoją światową premierę na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie został wybrany najlepszym filmem sekcji Tydzień Krytyki Filmowej (La Semaine de la Critique). Film Anny Zameckiej nagrodzono również na festiwalach w Warszawie, Jihlavie, Mińsku, Lipsku i Bratysławie. Obraz wprowadza do polskich kin dystrybutor Aurora Films.

Więcej o filmie „Komunia”: www.facebook.com/communionthemovie.

25.11.2016