Nabór na DOC LAB POLAND 2021

Do 15 stycznia można zgłaszać się do programu DOC LAB POLAND dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Aplikacje przyjmowane są na: DOC LAB START dla projektów w developmencie i DOC LAB GO! dla filmów w montażu. Program po raz siódmy organizuje Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego z Krakowskim Festiwalem Filmowym.

Na DOC LAB POLAND 2021 mogą zgłaszać się dokumentaliści (reżyserzy i producenci) mający już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. W zależności od zaawansowania projektu twórcy mogą aplikować na wybrany komponent programu: DOC LAB START lub DOC LAB GO. Warsztaty obejmują: konsultacje reżyserskie i montażowe, pracę nad trailerami i materiałami promocyjnymi, trening prezentacji projektów, konsultacje z agentami sprzedaży, rozwijanie budżetów i planów finansowania. Zwieńczeniem warsztatów i konsultacji jest publiczny pitching projektów na KFF Industry podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz indywidualne rozmowy z koproducentami, przedstawicielami telewizji, agentami sprzedaży, selekcjonerami festiwali.

Autorzy najlepszych projektów mają również szansę na nagrody w postaci grantów finansowych, bonów na usługi postprodukcyjne oraz zaproszenia na najważniejsze europejskie markety koprodukcyjne. Opłata za udział w całym programie wynosi 1500 zł + VAT za projekt (uczestnictwo do dwóch osób, płatne po zaakceptowaniu projektu). Opłata za aplikowanie to 50 zł. Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na: www.doclab.pl

Dwa komponenty DOC LAB POLAND

DOC LAB START przeznaczony jest dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć. Biorą w nim udział: reżyser i producent z projektami pełno- lub średniometrażowymi, nie krótszymi niż 50 min. Twórcy mają możliwość konsultacji merytorycznej projektu pod kątem rozwoju tematu i dramaturgii, wyboru bohaterów i sposobu narracji; pracy nad budżetem i planem finansowania, opracowania koncepcji prezentacji projektu, poszukiwania partnerów do produkcji i finansowania. W skład warsztatów wchodzą trzy intensywne sesje: początek kwietnia, przełom maja i czerwca (w ramach KFF Industry) i połowa października oraz udział w pitchingu DOCS TO START na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym po którym istnieje możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, potencjalnymi koproducentami, funduszami filmowymi, przedstawicielami telewizji i zagranicznych marketów koprodukcyjnych.

DOC LAB GO przeznaczony jest dla filmów w fazie montażu. Biorą w nim udział: reżyser i producent, a w pierwszej i ostatniej sesji ewentualnie także montażysta. Mogą to być projekty pełno- lub średniometrażowe. Udział zakłada konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami; opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży, a także opracowanie strategii festiwalowych. W skład warsztatów wchodzą trzy intensywne sesje: pierwsza połowa kwietnia, przełom maja i czerwca (w ramach KFF Industry) i połowa października. Pitching DOCS TO GO! na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym umożliwia indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali, dystrybutorami, agentami sprzedaży, redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych.

09.12.2020