Nowa Rada Programowo-Naukowa FN

Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ds. Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji, została wybrana na przewodniczącą Rady Programowo-Naukowej Filmoteki Narodowej.

Zgodnie ze statutem Filmoteki Narodowej członkowie spośród własnego grona wybrali przewodniczącą Rady oraz zastępcę. Na przewodniczącą została wybrana Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ds. Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji, a jej zastępcą został prof. Rafał Syska, filmoznawca z Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Anna Sienkiewicz-Rogowska

Przewodnicząca Anna Sienkiewicz-Rogowska od 2008 roku jest szefową Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W Radzie Programowo-Naukowej Filmoteki jest już drugą kadencję. W PISF odpowiada za projekty związane z rozwojem działalności kin, w tym związane z poprawą infrastruktury i cyfryzacją oraz z digitalizacją i rekonstrukcją cyfrową zbiorów audiowizualnych. Kieruje zespołem zajmującym się krajową promocją polskiej kinematografii, działalnością kin studyjnych i dyskusyjnych klubów filmowych oraz współpracą z samorządami w ramach działalności Regionalnych Funduszy Filmowych. Nadzoruje realizację programów edukacyjnych.

Pozostali członkowie Rady

  • Dr Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz – wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego
  • Dorota Kędzierzawska – reżyser filmowy i teatralny
  • Paweł Łoziński – reżyser, dokumentalista
  • Arthur Reinhart – operator filmowy
  • Tadeusz Sobolewski – krytyk filmowy, eseista, publicysta „Gazety Wyborczej”
  • Danuta Stolarczyk-Lang – Naczelnik Wydziału Własności Intelektualnej i Mediów MKiDN
  • Dr Wojciech Woźniak – dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Dr Olga Wysocka – wicedyrektor Instytutu Adama Mickiewicza

Rada Programowo-Naukowa

Rada Programowo-Naukowa jest organem opiniodawczo-doradczym Dyrektora Filmoteki Narodowej. Do jej zadań w szczególności należy opiniowanie sprawozdań z działalności Filmoteki oraz planów na przyszłość, wyrażanie opinii o wszystkich sprawach związanych z wykonywaniem zadań statutowych oraz inicjowanie prac naukowych, mających zasadnicze znaczenie dla Filmoteki Narodowej.

Źródło informacji: www.fn.org.pl

08.04.2015