Warsztaty EURODOC czekają na chętnych

Tylko do 16 kwietnia można składać swoje zgłoszenia na intensywne warsztaty developmentu filmów dokumentalnych dla producentów z Polski. EURODOC to unikalna okazja, aby pogłębić umiejętności dotyczące międzynarodowych koprodukcji, skorzystać ze spersonalizowanego mentoringu i nawiązać nowe kontakty z profesjonalistami z branży. Dzięki partnerstwu z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej druga z trzech sesji składających się na roczny program odbędzie się w Warszawie w dniach od 5 czerwca do 10 czerwca br.

Od ponad 20 lat EURODOC – Międzynarodowe Laboratorium Kreatywnej Produkcji Dokumentalnej – szkoli profesjonalistów w całej Europie. Jego główny program międznarodowy – przeznaczony dla producentów opracowujących pełnometrażowy projekt dokumentalny o międzynarodowym potencjale, przyczynia się do wyszkolenia profesjonalistów, którzy są w tym momencie częścią sieci liczącej ponad 1300 osób.

Od 5 do 10 czerwca, w związku z drugą sesją corocznego szkolenia międzynarodowego, wybrana grupa profesjonalistów filmowych z Polski będzie miała możliwość wzięcia udziału w intensywnych 5-dniowych warsztatach stacjonarnych poświęconych rozwojowi projektów dokumentalnych. Podczas wydarzenia, oprócz intensywnej pracy w grupie z tutorem, nastąpi też szereg działań na bazie wymiany praktyk.

Korzyści z udziału w warsztatach

Warsztaty skierowane są dla profesjonalistów z Polski – producentów lub reżyserów-producentów posiadających projekty filmowe na etapie developmentu. Mogą one znajdować się na różnych etapach: na etapie pisania, w fazie rozwoju lub w fazie pre-produkcyjnej. W warsztatach mogą wziąć udział również osoby bez projektu, o ile są to profesjonaliści pracujący w instytucjach lub w organizacjach wspierających filmy dokumentalne (redaktorzy zamawiający, fundusze filmowe).

Uczestnicy (do 15 osób) będą pracować głównie nad rozwojem swoich projektów pod opieką tutora grupy – doświadczonego producenta. Skorzystają z pełnego dostępu do sesji plenarnych i studiów przypadku (pokazy, po których następuje Q&A skupiające się na procesie produkcyjnym) z uczestnikami corocznego szkolenia EURODOC23. Podczas warsztatów uczestnicy otrzymają wgląd w europejski sektor produkcji dokumentalnej oraz poznają różne możliwości współpracy i koprodukcji.

Jak aplikować?

I. W przypadku producentów z projektami wnioski należy składać za pośrednictwem platformy: https://submissions2-eurodoc.festicine.fr Dokument powinien być w formacie .pdf o wielkości maks. 10 MB. i maksymalnie 15 stron – zawierający następujące elementy w języku angielskim:
– Strona z tytułem projektu / imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy/ loglinem
– Treatment (maksymalnie 10 stron)
– Eksplikacja reżyserska
– Budżet i plan finansowania (w euro)
– Strategia produkcji
– CV reżysera
– CV producenta
– Linki do poprzednich filmów/trailera/teasera/materiałów wizualnych
– Prezentacja firmy produkcyjnej
– List ekplikacyjny z oczekiwania wobec szkolenia

II. W przypadku wnioskodawców bez projektu (redaktorzy zamawiający, przedstawiciele Funduszy Filmowych) zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres : contact@eurodoc-net.com i muszą one zawierać następujące informacje:
– CV
– Profil firmy
– List ekplikacyjny z oczekiwania wobec szkolenia

Koszty: opłatę startową oraz koszty utrzymania (5 noclegów w hotelu z pełnym wyżywieniem) pokrywa EURODOC i PISF. Uczestnik ponosi jedynie koszty podróży. Adres do kontaktu to : contact@eurodoc-net.com

13.04.2023