XII edycja kursu internetowego Filmoteki Szkolnej. Akcja!

Do 11 marca trwa nabr zgłoszeń na kurs internetowy Filmoteki Szkolnej. Akcja! Kurs jest skierowany do wszystkich nauczycieli, pedagogów i wychowawców, którzy chcą poznać nowe techniki nauczania, urozmaicić swoje lekcje lub pomyśleć o filmie w kontekście nowej matury.

Uczestnicy ostatniej edycji o kursie

– Wiele propozycji mentora wzięłam sobie do serca. Podpowiedzi i sugestie przydadzą mi się w zawodowej praktyce. Szczególnie poważnie myślę o nakręceniu filmu reklamowego (przy tworzeniu kolejnego przedstawienia, w ten sposób moglibyśmy za pośrednictwem facebooka i strony szkoły zaprosić mieszkańców miejscowości na przedstawienie do szkoły). Bardzo chciałabym, zgodnie z sugestią mentora, opublikować scenariusz lekcji, która porównywałaby film Komasy „Miasto 44” z „Kanałem” Wajdy w ramach dobrych praktyk – mówi Klaudia Kinga Fila.

– Po tym kursie na pewno poczułam się znacznie pewniej. Poza tym ogromną pomocą są liczne pomysły na wykorzystanie filmu na lekcjach z różnych przedmiotów, scenariusze lekcji i inne pomoce dydaktyczne. To naprawdę jedno z niewielu szkoleń, które rzeczywiście przyda mi się w dalszej pracy, dostarczyło mi ogromnego materiału, wielu pomocy dydaktycznych, a przede wszystkim inspiracji do podejmowania z młodzieżą różnych medialnych inicjatyw – podkreśla Ewa Lenarska.

Projekt Filmoteka Szkolna. Akcja!

jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z PISF – Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Oprócz szkolenia dla nauczycieli CEO prowadzi również kurs internetowy skierowany specjalnie dla uczniów, którzy chcieliby się sprawdzić w roli reżysera lub krytyka filmowego.
Kurs na platformie internetowej

Kursy prowadzone są za pośrednictwem platformy internetowej. Całość składa się z sześciu dwutygodniowych modułów tematycznych, do których załączone są teksty teoretyczne, filmy oraz ćwiczenia, które można wykorzystać w trakcie zajęć. Każdy uczestnik kursu może liczyć na indywidualne wsparcie mentora. Chętni nauczyciele zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach w Warszawie. Kursanci otrzymają również zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego oraz materiały pomocnicze. Cena kursu dla nauczycieli wynosi 250 zł (szkolenie stacjonarne w cenie). Dla uczniów kurs jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe na stronie: www.ceo.org.pl.

24.02.2015